Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy > Co se dělo ve škole v lednu a v únoru

Co se dělo ve škole v lednu a v únoruCo se dělo ve škole

Jsme moc rádi, že můžeme chodit do školy

Ve škole se nám společně daří. Hodně čteme, píšeme a už počítáme do sta.

Také využíváme každou chvilku, abychom si udělali vycházku na čerstvý vzduch. Po dlouhé době napadl sníh a tak chodíme do lesa k zásypu rozeznávat stopy zvířat. Poznáme zajíce, srnu, bažanta a možná korálky stop lišky. Tady jsme si nebyli jisti. Dokud je sníh, vyrážíme sáňkovat na Hudcovu stráň, největší kopec v naší obci. Užili jsme si legrace i trochu strachu na ,,Smrťáku“. Děti i sáně zatím bez nehody. Ale už se těšíme na jaro a hlavně na spolužáky z ostatních tříd.

Zimní radovánky.jpeg     Zimní radovánky II..jpeg

Masopust

Masopustní období je předělem mezi zimním časem a příchodem jara. Nebývá každý rok stejně dlouhé, jeho délka se určuje podle Velikonoc.

Začíná vždy po svátku Tří králů 6. ledna a letos skončilo v úterý 16. února před Popeleční středou. Po ní nastává čtyřicetidenní předvelikonoční půst v jídle, zábavách a čas dobrých skutků.

Maškarní úterý si děti ve škole užily. Seznámily se se zvyky a tradicemi tohoto období. Na otázku, zda by se dokázaly zříct dobrot, všichni odpověděli ne ne. Ale dobrý skutek, to dokáží udělat. Nejvíce se jim líbily průvody maškar a tak si každý hned nějakou masku vyrobil nebo nakreslil. Najednou byli ve třídě Medvěd a medvědář, Kobyla, Bába s nůší, Brůna, Strakatý, Slaměný, Turek a Smrt. Děti si tak mohly vyzkoušet masopustní rej a velmi se u toho pobavily.

Druháci a paní učitelka Eva

Masopust.jpeg