Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Covid 19 - průběžné informace - aktualizováno 27. 10. 2020

Covid 19 - průběžné informace - aktualizováno 27. 10. 2020Datum konání:
14.10.2020

Aktualizováno: 27. 10. 2020

 

Jak žádat o ošetřovné

Nový formulář žádosti o ošetřovné je k dispozici na e-Portálu ČSSZ.

Žádat o ošetřovné bude jednodušší! Rodičům stačí vyplnit jediný formulář. Zcela nový formulář pro rodiče je kombinací žádosti o ošetřovné a výkazu péče. Rodičům tak stačí vyplnit a předat zaměstnavateli jediný formulář.

Podrobné informace včetně návodu na vyplnění najdete na webu https://www.cssz.cz/.../zadat-o-osetrovne-bude-jednodussi...

  • O ošetřovné budete žádat za uplynulý kalendářní měsíc, tedy na začátku měsíce listopadu za měsíc říjen.

  • Novinkou, která pomůže ČSSZ při hromadném zpracovávání žádostí, je generování jedinečného čísla u každé žádosti při jejím počátku. Toto číslo pak bude sloužit pro snadnou identifikaci dávkového případu a párování dokladů pro zpracování dávky. Bude nutné ho vyplnit na formulář za další kalendářní měsíc, pokud budou mimořádná opatření a související uzavření škol bez přerušení trvat i nadále. Rodiče proto žádáme, aby si toto číslo formuláře pečlivě poznamenali, nebo si formulář žádosti s číslem uložili ve svém počítači.

  • Na formuláři Žádost o ošetřovné při péči o dítě za kalendářní měsíc, ve kterém bylo uzavřeno výchovné zařízení (škola) či jeho část, bude zaměstnanec uvádět prohlášení o uzavření školy (dětského zařízení) včetně doby uzavření. Současně zaměstnanec vyplní dny, ve kterých pečoval o dítě.

  • Následně zaměstnanec předá formulář svému zaměstnavateli, který na žádost o ošetřovné doplní své záznamy či je uvede na samostatném tiskopisu Záznamy zaměstnavatele k žádosti o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení, ke kterému žádost o ošetřovné přiloží.

  • Zaměstnavatel převede žádost o ošetřovné do elektronické podoby a ověřeným způsobem ji zašle příslušné okresní správě sociálního zabezpečení, a to buď samostatně či jako přílohu k tiskopisu Záznamy zaměstnavatele. Současně elektronicky odešle Přílohu k žádosti o dávku (NEMPRI).

Formulář žádosti při péči o dítě za kalendářní měsíc, ve kterém bylo uzavřeno výchovné zařízení (škola) či jeho část https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-zoppd-m

Záznamy zaměstnavatele k žádosti o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-zoppd-zz

 

Aktualizováno: 23. 10. 2020

 

Vážení rodiče,

máme za sebou prvních 8 dnů distanční výuky a vám i vašim dětem patří opravdu velké poděkování za aktivní přístup. Příští týden 26.-30.10.2020 vás čeká zasloužený odpočinek v podobě podzimních prázdnin. V této době on-line výuka probíhat nebude. MŠMT se na nás v souvislosti s podzimními prázdninami obrátilo s prosbou o předání informačních letáků, které by dětem i vám mohly pomoci v orientaci a v porozumění současné situaci (viz příloha).

O formě výuky po prázdninách vás budeme včas informovat.

Aktuální informace o ošetřovném

Česká správa sociálního zabezpečení žádá rodiče, aby prozatím s řešením žádosti o ošetřovné vyčkali, než bude dokončen legislativní proces (pravděpodobně přelom měsíce října a listopadu). Na webových stránkách ČSSZ pak bude obratem zveřejněn nový formulář žádosti o ošetřovné, který rodič vyplní a předá svému zaměstnavateli. Není třeba se bát, že by Vám nárok na ošetřovné propadnul. V tuto chvíli tedy rodiče, kteří zůstali s dětmi doma, musí pouze o této skutečnosti informovat svého zaměstnavatele.

Celý postup při žádosti o ošetřovné z důvodu uzavření škol od 14. 10. 2020 naleznete na stránkách:

https://www.cssz.cz/-/aktualni-informace-pro-rodice-postup-pri-zadosti-o-osetrovne-z-duvodu-uzavreni-skol-od-14-10-2020?fbclid=IwAR0wh-399CzJUBT-Dsme4DIA86R9gGsm5Rb1xPTbf6b6ekwzQWNmYQSpn3Q

 

Přeji Vám krásné prožití podzimních prázdninových dnů.

 

Milada Podolská

ředitelka školy

 Leták podzimní prázdniny – Leták podzimní prázdniny.jpg

Doporučené odkazy – odkaz

 

Publikováno dne 11. 10. 2020

 

Vážení rodiče,

ráda bych stručně shrnula současná opatření, která se týkají výuky v souvislosti s COVID – 19.

  • Podle nařízení MZ ČR a MŠMT ČR platí i nadále pro MŠ a 1. stupeň ZŠ běžný provoz pouze s několika menšími omezeními. V rámci vzdělávání se zakazuje zpěv — výuka hudební výchovy dále pokračuje, ovšem bez zpěvu. Režim pro sportovní činnosti se nemění.

  • Od 12. října do 25. října 2020 se dále zakazují jiné volnočasové akce, než vlastní vzdělávání ve škole (školní družině), tzn., že v tuto dobu nemohou probíhat kroužky.

  • Dny 26. října a 27. října 2020 se pro žáky základních škol stanoví jako volné dny. Je zakázána osobní přítomnost žáků základních škol na vzdělávání. Nebude probíhat ani distanční způsob vzdělávání. Následuje státní svátek 28. října a dva dny řádných prázdnin 29. – 30. října.

 

Přeji Vám klidné dny.

Milada Podolská

ředitelka školy

 

Usnesení vlády České republiky – Usnesení vlády České republiky.pdf

Opatření MŠMT „volné dny“ – Opatření MŠMT "volné dny".pdf

Sada opatření pro školy - Sada opatření pro školy.pdf