Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Základní informace

Základní informace

Název organizace:           Základní škola a Mateřská škola Příkazy, příspěvková organizace
Ředitelka organizace:     Mgr. Milada Podolská
Adresa organizace:         Příkazy 22, 783 33 Příkazy
Zřizovatel:                         Obec Příkazy

IČ: 70983941
Tel. ZŠ: 727 814 657
E-mail: reditel@zsprikazy.org

Adresa MŠ: Příkazy 200, 783 33 Příkazy
Tel. MŠ:       736 491 115

Vedoucí učitelka MŠ:

Libuše Navrátilová

Učitelky MŠ:

Lenka Večeřová
Veronika Skládalová

Asistentka pedagoga:

Monika Marková

 

Naše motto:

Voláme sluníčko haló, haló…

Tepla je na světě málo, málo…

Vyjdi a rozežeň mraky, mraky…

A já ti pomůžu taky, taky…

 

A právě vzájemná pomoc, kamarádská atmosféra a přátelské prostředí je to, čeho chceme v naší MŠ dosáhnout. Společně pak formou poznání, her, tvořivosti a fantazie učit děti vnímat a chápat okolní svět, jeho krásy i nebezpečí. Současně chceme navozovat pocit jistoty a bezpečí, radosti ze společnosti ostatních (kamarádů i dospělých). Naučit děti uplatnit sama sebe, své znalosti, dovednosti a schopnosti, současně dokázat vidět a ocenit úspěchy druhých, ale také vnímat jejich problémy a podat pomocnou ruku. Dojít k poznání, že společně s kamarády, rodiči a ostatními lidmi dokážeme víc, snáze překonáme překážky a problémy.

Mateřská škola sídlí v obci Příkazy, hanácké vesnici. První písemné zmínky o Příkazech jsou
z roku 1250. Dnešní Příkazy jsou živou obcí, která ale udržuje své pouto k minulosti hanácké vesnice. Část Příkaz je vyhlášena památkovou rezervací a zde se nachází i Hanácký skanzen. Díky tomu máme možnost děti seznamovat s lidovými tradicemi, slovesností a dobou architekturou. Děti naší MŠ již tradičně vystupují v hanáckých krojích při oslavách obce a dalších společenských akcích (vítání občánků, stavění Máje atd.).

Nedaleko odtud je také významná Chráněná krajinná oblast Litovelské Pomoraví, která zasahuje část Hynkova, kde je možné se napojit na značené naučné stezky.

Naše mateřská škola je umístěna poblíž centra obce s dlouholetou hanáckou tradicí. Zřizovatelem je Obec Příkazy. Od ledna 2002 je součástí příspěvkové organizace Základní škola a mateřská škola Příkazy.

Mateřská škola sídlí v budově, jejíž součástí je suterén, kde se nachází školní kuchyně (pro MŠ, ZŠ i cizí strávníky), kotelna, sklepní a skladové prostory. Ve zvýšeném přízemí budovy je mateřská škola, ordinace dětské lékařky, byt OÚ Příkazy a kadeřnictví. V 1. patře budovy jsou pak ordinace lékařů (zubní, obvodní, rehabilitace).

Celková plocha MŠ je dostatečně prostorná, takže umožňuje všem dětem realizaci společných her a dalších aktivit. MŠ má čtyři místnosti – dvě jsou využívány jako třídy, další dvě slouží jako herny a k odpočinku dětí, realizování pohybových a jiných aktivit souvisejících se zájmovou
a vzdělávací činností.

Kolem budovy se rozkládá rozlehlá školní zahrada, kde mají děti dostatek prostoru pro spontánní pohyb i řízenou aktivitu. Zahrada je vybavena zahradním domkem a dvěma pískovišti,skluzavkami a pohyblivým mostem.

Při pravidelných vycházkách do okolí MŠ využíváme blízkosti malého lesíka a okolních polí, kde mají děti možnost přímého pozorování přírody, jejích proměn a vytváření si vztahu k ní.