Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Informace k znovuotevření MŠ

Informace k znovuotevření MŠZnovuotevření Mateřské školy

Dne 12.4. 2021 začíná prezenční výuka pro předškoláky a pro mladší děti rodičů IZS.

 
Podmínky: - maximální počet - 15 dětí ve třídě

                  - testování dětí bude probíhat 2x týdně (pondělí, čtvrtek) za asistence   zákonného zástupce

                  - v případě nepřítomnosti v den testování bude dítě testováno další den

 

INFORMACE K TESTOVÁNÍ:

Video návod a plakát k testování naleznete na: https://testovani.edu.cz/pro-rodice

https://www.youtube.com/watch?v=BmDnd140UH4&t=6s

 

Testovat budeme v šatně Myšek. Test budou provádět zákonní zástupci dítěte pod dohledem zaměstnance MŠ. Po testování počkají 15 minut na výsledek s řádnými rozestupy od ostatních nejméně 2m (v odběrové místosti nebo před budouvou MŠ). Pokud bude test vyhodnocen jako negativní, mohou dítě předat ke vzdělávání. Pokud bude test pozitivní, obdrží potvrzení od MŠ pro obvodního lékaře, který vypíše žádost k PCR testování. Pokud bude test neplatný, musí se provést znovu. Prosíme rodiče, aby své děti předem připravili na testování. Počítejte také s časovou rezervou v den testování. Při testování je nutné dodržovat přísné hygienické podmínky (dezinfekce rukou při vstupu do MŠ, respirátory - rodiče, roušky - děti).

 

Výjimka z testování platí pro děti, které jsou po pozitivním PCR testování (ve lhůtě 90 dní) na COVID – 19. Tuto skutečnost je třeba doložit rozhodnutím z KHS.

 

Pokud se dítě neúčastní prezenčního vzdělávání z důvodu neúčasti na testování, škola bude absenci evidovat jako omluvenou. Při této omluvené absenci nemá škola povinnost zajistit dítěti distanční způsob vzdělávání podle zákona. Dítěti bude nabídnuta offline forma výuky  – např. posílání týdenních plánů, individuální konzultace.

 

V případě jakýchkoliv dotazů se obraťte na telefonní číslo Mateřské školy: 736 491 115

 

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů