Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Základní informace MŠ

Základní informace

Název organizace Základní škola a Mateřská škola Příkazy, příspěvková organizace
Ředitelka organizace Mgr. Milada Podolská
Adresa organizace Příkazy 22, 783 33 Příkazy
Zřizovatel Obec Příkazy
70983941
Tel. ZŠ +420 736 491 117
E-mail ZŠ reditel@zsprikazy.org

 

Kontakty MŠ

Adresa: Příkazy 200, 783 33 Příkazy
Tel. kontakt:  736 491 115
E-mail: skolka@zsprikazy.org

 

Zaměstnanci MŠ

zástupce ředitele - Mgr. Kateřina Hrubá

Učitelka - oddělení Sovičky

Vendula Šrajbrová

vendula.srajbrova@zsprikazy.org

Učitelka - oddělení Sovičky

Veronika Kadaníková

veronika.kadanikova@zsprikazy.org

Učitelka - oddělení Želvičky

Mgr. Veronika Fialová veronika.fialova@zsprikazy.org
     

Asistent pedagoga

Petra Vlková

petra.vlkova@zsprikazy.org

Asistent pedagoga

Lucie Kadlčíková

lucie.kadlcikova@zsprikazy.org

Školnice

Petra Škodová

 

Naše motto:foto
Jaro, léto, podzim, zima,
ve školce je vždycky príma.
S kamarády pojď si hrát,
smát se, zpívat, povídat.
Spolu zvládnem spoustu věcí, poznáme svět, přátele
a společně s kamarády bude nám vždy vesele.

 

V naší MŠ chceme vytvářet kamarádskou atmosféru a prostředí, ve kterém se děti formou poznání, her a fantazie naučí vnímat a chápat okolní svět, jeho krásy i nebezpečí. Současně chceme navozovat pocit jistoty a bezpečí, radosti ze společnosti ostatních (kamarádů i dospělých). Učíme děti uplatnit sama sebe, své znalosti, dovednosti a schopnosti, současně dokázat vidět a ocenit úspěchy druhých, ale také vnímat jejich problémy a podat pomocnou ruku. Dojít poznání, že společně s kamarády, rodiči a ostatními lidmi dokážeme víc, snáze překonáme překážky a problémy.

Mateřská škola sídlí v obci Příkazy, hanácké vesnici. První písemné zmínky o Příkazech jsou
z roku 1250. Dnešní Příkazy jsou živou obcí, která ale udržuje své pouto k minulosti hanácké vesnice. Část Příkaz je vyhlášena památkovou rezervací a zde se nachází i Hanácký skanzen. Díky tomu máme možnost děti seznamovat s lidovými tradicemi, slovesností a dobou architekturou. Děti naší MŠ již tradičně vystupují v hanáckých krojích při oslavách obce a dalších společenských akcích (vítání občánků, stavění Máje atd.).

Nedaleko odtud je také významná Chráněná krajinná oblast Litovelské Pomoraví, která zasahuje část Hynkova, kde je možné se napojit na značené naučné stezky.

Naše mateřská škola je umístěna poblíž centra obce s dlouholetou hanáckou tradicí. Zřizovatelem je Obec Příkazy. Od ledna 2002 je součástí příspěvkové organizace Základní škola a mateřská škola Příkazy.

Mateřská škola sídlí v budově, jejíž součástí je suterén, kde se nachází školní kuchyně (pro MŠ, ZŠ i cizí strávníky), kotelna, sklepní a skladové prostory. Ve zvýšeném přízemí budovy je mateřská škola, ordinace dětské lékařky, byt OÚ Příkazy a kadeřnictví. V 1. patře budovy jsou pak ordinace lékařů (zubní, obvodní, rehabilitace).

Celková plocha MŠ je dostatečně prostorná, takže umožňuje všem dětem realizaci společných her a dalších aktivit. MŠ má čtyři místnosti – dvě jsou využívány jako třídy, další dvě slouží jako herny a k odpočinku dětí, realizování pohybových a jiných aktivit souvisejících se zájmovou
a vzdělávací činností.

Kolem budovy se rozkládá rozlehlá školní zahrada, kde mají děti dostatek prostoru pro spontánní pohyb i řízenou aktivitu. Zahrada je vybavena zahradním domkem a dvěma pískovišti,skluzavkami a pohyblivým mostem.

Při pravidelných vycházkách do okolí MŠ využíváme blízkosti malého lesíka a okolních polí, kde mají děti možnost přímého pozorování přírody, jejích proměn a vytváření si vztahu k ní.