Drobečková navigace

Úvod > Školní jídelna > Základní informace ŠJ

Školní jídelna

Jídelníček

PŘIHLÁŠKA KE STRAVOVÁNÍ: Přihláška ke stravováni pdf.pdf.

 Přihlášku ke stravování je nutné vyplnit každý školní rok nově. Můžete si ji vyzvednout osobně v kanceláři školní jídelny, kde Vám bude přidělen variabilní symbol a příslušná částka na následující měsíc. Po vyplnění on-line bude na příslušný e-mail zaslán VS a částka. Přihlášky a stravné na měsíc září se vybírají 30.8. a 31. 8. od 6.00 hod. do 16.00. hod. v kanceláři ŠJ.

 

VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY: Irena Faltýnková

PROVOZNÍ DOBA ŚKOLNÍ JÍDELNY: 5:30 – 14:30 hod


VÝDEJ STRAVY:

od 11:00 – 11:30 hod do várnic ZŠ

od 11:30 – 11:45 hod do jídlonosičů

od 11:45 – 12:00 hod do jídelny MŠ

 

 

 

ODHLAŠOVÁNÍ STRÁVNÍKŮ

  • Odhlašování stravy pro žáky a ostatní strávníky – osobně ve školní jídelně, telefonicky nebo emailem den předem do 13:45 hod.

 

Za neodhlášenou a neodebranou stravu se neposkytuje věcná ani finanční náhrada a je

účtována v plné výši.

Svátky a prázdniny jsou automaticky odhlášeny, pokud není provoz MŠ, žáci ZŠ si mohou

oběd přihlásit, ale bez nároku na dotovanou stravu.

 

ZÁSADY STRAVOVÁNÍ V NAŠÍ ŠKOLNÍ JÍDELNĚ

 

Stravné na následující měsíc se vybírá poslední dva pracovní dny v předcházejícím měsíci v kanceláři vedoucí jídelny nebo na účet ŠJ  254106200 /0300 /VS u ved. jídelny/

Při sestavování jídelního lístku přihlížíme k plnění spotřebního koše, který je součástí vyhlášky o školním stravování. Dále pak k doporučené pestrosti stravy.
Polévky se připravují ze základního vývaru z masa, kořenové zeleniny a koření. Používáme na dochucení prostředky bez glutamátu, čerstvé i sušené bylinky.

Pro přípravu hlavních jídel požíváme kvalitní maso, týdně zařazujeme kuřecí, králičí nebo hovězí maso. 4x měsíčně vaříme bezmasá jídla (2x sladké, 2x luštěniny nebo jiné bez. pokrmy), 2x měsíčně ryby.

Do jídelníčků zařazujeme i krajové speciality a připravujeme jídla mezinárodní kuchyně. Dodržujeme lidové tradice i v naší kuchyni.
Jako nápoje jsou podávány ovocné sypané čaje, instantní čaje s vitamíny, mléko, 100% džusy a minerálky.
Ke svačinkám je téměř denně podávána zelenina a ovoce, pravidelně podáváme cereálie s mlékem, domácí moučníky, kaše, mléčné výrobky a tmavé pečivo.