Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Školní jídelna > Základní informace ŠJ

Školní jídelna

Jídelníček

Vedoucí školní jídelny: Jarmila Hřivnová

Obědy ve školní jídelně se vydávají

Výdej 11.00 - 11.30 do várnic ZŠ
  11.30 - 11.45 do jídlonosičů
  11.45 - 12.00 do jídelny MŠ

Odhlašování stravy

  • Strávníci si odhlašují stravu osobně ve školní jídelně, elektronicky na stránkách ZŠ v odhlašování stravy ve škol. jídelně nebo
    na čísle 736 491 116 a to od 12.00 hod.  do 14.30 hod. předchozího dne. 

Podle §119 zákona č. 561/2004 Sb. v platném znění zabezpečuje školní jídelna dotovanou stravu pro děti pouze v době jejich pobytu ve škole nikoli v době jejich nemoci. První den nemoci je možné si oběd vyzvednout v jídelně, ostatní dny se odhlašují.. Pokud si budou chtít odebírat obědy v době nepřítomnosti ve škole, musí uhradit její plnou cenu - podle věkových kategorií.

 

Zásady stravování v naší školní jídelně

Stravné na následující měsíc se vybírá poslední dva pracovní dny v předcházejícím měsíci v kanceláři vedoucí jídelny nebo na účet ŠJ  254106200 /0300 /VS u ved. jídelny/

Při sestavování jídelního lístku přihlížíme k plnění spotřebního koše, který je součástí vyhlášky o školním stravování. Dále pak k doporučené pestrosti stravy.
Polévky se připravují ze základního vývaru z masa, kořenové zeleniny a koření. Používáme na dochucení prostředky bez glutamátu, čerstvé i sušené bylinky.

Pro přípravu hlavních jídel požíváme kvalitní maso, týdně zařazujeme kuřecí, králičí nebo hovězí maso. 4x měsíčně vaříme bezmasá jídla (2x sladké, 2x luštěniny nebo jiné bez. pokrmy), 2x měsíčně ryby.

Do jídelníčků zařazujeme i krajové speciality a připravujeme jídla mezinárodní kuchyně. Dodržujeme lidové tradice i v naší kuchyni.
Jako nápoje jsou podávány ovocné sypané čaje, instantní čaje s vitamíny, mléko, 100% džusy a minerálky.
Ke svačinkám je téměř denně podávána zelenina a ovoce, pravidelně podáváme cereálie s mlékem, domácí moučníky, kaše, mléčné výrobky a tmavé pečivo.