Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Vyjádření ke stávce

Vyjádření ke stávceDatum konání:
27.11.2023

Vážení rodiče, zákonní zástupci,

chtěla bych Vám poskytnout prvotní informace v souvislosti se stávkou plánovanou na pondělí 27. listopadu 2023.

Jak již jistě víte, stávku vyhlásily školské odbory v reakci na plánované škrty v rozpočtu školství na příští rok. Odbory varují, že tyto škrty by mohly negativně ovlivnit kvalitu vzdělávání našich dětí a žáků.

My, pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci ZŠ a MŠ Příkazy, tuto stávku podporujeme. Věříme, že je důležité postavit se za budoucnost a kvalitu vzdělávání vašich dětí, našich žáků.

O definitivní formě stávky rozhodneme nejpozději 21. listopadu 2023

Prosíme Vás o pochopení a spolupráci.

Mgr. Milada Podolská

ředitelka školy


Tři hlavní důvody, které nás vedou k zapojení do stávky

1. Snižování maximálního počtu hodin pro výuku

Záměr snižovat maximální počet hodin pro výuku (tzv. PHmax) je pro malé školy našeho typu zcela zásadní problém. V důsledku tohoto kroku dojde k nárůstu spojených hodin a snížení efektivity vzdělávání.

2. Nedostatečné zajištění finančních prostředků na nepedagogické pracovníky (uklízečky, kuchařky, školnice, administrativní pracovníci,…)

Nepedagogičtí pracovníci jsou nezbytnou součástí školského systému. Bez nich by bylo velmi obtížné zajistit chod škol. Bohužel jsou jejich platy již nyní dlouhodobě podhodnocené. Dalším snížením jejich mzdových prostředků by mohlo dojít k odlivu těchto pracovníků.

3. Dlouhodobá nejistota a nekoncepčnost

Školství se v posledních letech potýká s dlouhodobou nejistotou a nekoncepčností. To se projevuje například v neustále se měnících podmínkách práce učitelů, v nedostatečném financování školství nebo v nepřehledné legislativě.Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů