Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Škola v „běžném“ provozu

Škola v „běžném“ provozuVážení rodiče,

vzhledem k příznivé epidemiologické situaci již přestává být povinností dodržovat jedno z nejpřísnějších opatření - homogennost tříd, oddělení a skupin. Škola tak bude od 31.05.2021 téměř v běžnému provozu.

VÝUKA:

- dle mírně upravených rozvrhů z 1.09.2021. Dochází již ke spojování ročníků ve výchovných předmětech. Naší snahou při úpravách rozvrhů bylo minimalizovat počet učitelů při výuce.

- je možná tělesná výchova

- hudební výchova může i nadále probíhat pouze bez zpěvu

- ve vnitřních prostorách školy jsou žáci a zaměstnanci stále povinni nosit ochranné prostředky dýchacích cest (respirátor, rouška)


ŠKOLNÍ DRUŽINA:

- bude obnoven plný běžný provoz ranní i odpolední družiny pro všechny žáky školy od 6:00 do 16:30 (v pátek do 16.00 hod.)

- i zde stále platí povinnost ochranných prostředků dýchacích cest (respirátor, rouška)

- do pátku 28.05.2021 prosíme upřesnit odchody dětí z ŠD, pokud se liší od přihlášky do ŠD podané v září (stačí zaznamenat do deníčku ŠD)


TESTOVÁNÍ:

- nadále bude probíhat 1x týdně v pondělí (případně po prvním příchodu do školy).

- mění se doba po prodělání onemocnění covid-19, po kterou žáci nemusí podstupovat preventivní testování, a to z 90 dní od pozitivního testu na 180 dní.

- v současné době škola používá pro testování testy SEJOY. Jejich použití je téměř shodné s původními testy SINGCLEAN. Odkaz na instruktážní video SEJOY testů https://www.youtube.com/watch?v=TZxDmLPZZSo&t=1s


Pobyt v přírodě

Původně plánovaná škola v přírodě se uskuteční v termínu 21.-25.06.2021 v době cca 8.00-12.00 hod. formou pobytu v přírodě v blízkém okolí.

 

Plánovaný program:

Pondělí 21.06.– Program v ZOO Olomouc

Úterý 22.06.– Exkurze Doubravský Dvůr

Středa 23.06. - pátek 25.06. – Sportovní aktivity a netradiční soutěže v okolí školy

 

Program celého týdne bude hrazen z prostředků školy.

 

Přeji krásné dny.

 

Mgr. Milada Podolská

ředitelka školy

 

Rozvrhy hodin.pdf