Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy > Co se dělo ve škole v prosinci

Co se dělo ve škole v prosinciDatum konání:
5.12.2023

Co se dělo ve škole

Městská policie

V pátek 10.11.2023 měli žáci Základní školy Příkazy možnost nahlédnout do každodenní práce městských policistů v rámci preventivního programu na podporu bezpečnosti a prevence kriminality. Návštěva se odehrála v budově Městské policie v Olomouci.

Cílem této akce bylo nejen seznámit žáky s prací městských policistů, ale také je informovat o důležitých tématech týkajících se bezpečnosti ve městě. Program začal uvítáním ze strany městského policejního oddělení a krátkým představením jednotlivých členů týmu.

Během návštěvy měli žáci možnost zúčastnit se přednášek a ukázek, které se týkaly různých aspektů práce městských policistů. Jedna z přednášek se zaměřila na bezpečné chování a další na prevenci drogové problematiky. Policisté se snažili předat žákům užitečné informace, které by jim mohly pomoci lépe porozumět rizikům a zvýšit jejich vlastní bezpečnost.

Během celé akce byl kladen důraz na aktivní zapojení žáků. Městští policisté věnovali čas na odpovědi na otázky žáků a diskutovali s nimi o jejich obavách a zkušenostech. Tato otevřená komunikace pomohla vytvořit příjemné prostředí.

Návštěva Městské policie v Olomouci se stala nejen zajímavým zážitkem pro žáky, ale také přispěla k jejich většímu povědomí o otázkách bezpečnosti ve městě.

Mgr. Olga Petrovská

 

Osobní zážitky žáků :

Dne 10. listopadu jsme vyrazili na Městskou policii. Skoro všichni si mysleli, že se půjdeme podívat do vězení, ale nebylo to tak. Šli jsme nahoru do kamerové místnosti, kde byla jedna velká obrazovka a na ni několik různých míst. Také tam byla třída, kde jsme se museli učit ☹… a laserová střelnice, což bylo super ????…, různé hlavolamy. Samozřejmě jsem nejvíc střílela z laserové pistole a porazila jsem i kluky. Potom jsme šli na chvilku na hřiště a našli jsme podivnou houpačku. Poté si paní učitelka vzpomněla, že musíme běžet na vlak. Byl to dobrý den.

Valča, 4.ročník

 

Na městské policii jsme byli 10.11. Jeli jsme tam vlakem a potom jsme šli pěšky. Říkali nám jaký je rozdíl mezi městskou policií a policií ČR. Byli jsme v kamerové místnosti, kde nám ukázali Olomouc. Ve sklepě měli posilovnu, ale bohužel tam rekonstruovali některé místnosti. Ukázali nám obušky, obleky, odznaky, neprůstřelnou vestu a repliku pistole. Mohli jsme si všechno vyzkoušet. Dozvěděli jsme se na jaké číslo máme zavolat v případě nouze. Bylo to docela dobré.

Vaša, 4. ročník

 

10.11. jsme byli na Městské policii. Jeli jsme vlakem do Olomouce. Kousek jsme šli pěšky. Chvilku jsme tam na vrátnici čekali. Nejdřív nám něco vysvětlovali, ale pak jsme šli do kamerové místnosti a tam jsme se koukli na mekáč … atd. Potom jsme šli nahoru, zde jsme se dozvěděli o policii a jejich právech, např. v Německu už práva nemají. Jako první jsem si mohla vyzkoušet policejní oblek a pouta. Stříleli jsme z pistole a skládali hlavolam. Nakonec jsme se sbalili a šli chvilku na hřiště, tam byla velká houpačka a kolotoč. Pak jsme běželi na vlak, ale stihli jsme ho… škoda. Moc se mi tam líbilo. ????

Mája P.,  4. ročník

Městská policie.jpg

 

Předvánoční Příkazy

V atmosféře vánočního očekávání a radosti se žáci Základní školy v Příkazích sešli v sobotu 2.12.2023 na nezapomenutelném předvánočním představení. Akce nabídla bohatý program plný talentovaných dětí, veselého zpěvu, pohybového vystoupení, lahodných waflí a kouzelného malování na obličej.

Na pódium se postavily různé třídy s připravenými hity vánočních koled. Zpěváci a tanečníci předvedli svůj talent a nadšení pro umělecké vyjádření. Rodiče, učitelé a spolužáci byli svědky nejen pečlivě připravených vystoupení, ale také neskrývané radosti, kterou děti předvánoční atmosféra naplnila.

Chutnalo to i na talíři! Děti samy připravily a prodávaly lahodné vánoční wafličky, čímž přidaly do akce nádech sladkého pokušení. Rodiče a návštěvníci měli možnost ochutnat tyto dobroty.

Profesionální malíři na obličej se postarali o to, aby tváře byly ozdobeny vánočními motivy a třpytivými detaily.

Předvánoční Příkazy se staly nezapomenutelným zážitkem pro všechny zúčastněné. Tato akce nejenže ukázala bohatství talentů, ale také zdůraznila význam společenství a radosti v období vánočních svátků.

Přejme si, aby tato tradice pokračovala i v dalších letech a přinášela všem radost a harmonii.

Veškerý výtěžek putoval na podporu školních projektů.

Mgr. Olga Petrovská

 

Dne 2.12.2023 proběhla akce jménem Předvánoční Příkazy. Na Záložně byly trhy, kde se například prodávali háčkovaní plyšáci, různé ozdoby a tak dále. Venku stál menší kolotoč a pár stánků s jídlem. Kolem 15 hod. jsme měli vystoupení, kde jsme zpívali koledy a přednášeli básničky.

Za vystoupení jsme dostali odměnu - párek v rohlíku a pití.

V pět hodin se rozsvítil stromeček a ostatní osvětlené malé stromky. Moc se mi tam líbilo, těším se na příští rok.

Alžbětka, 4. ročník

 

Měli jsme vystoupení na vánoční trhy. První jsme se sešli u školy a někteří potom došli. Před vystoupením jsme se museli schovat do mysliveckého domu, protože hodně sněžilo. Zpívali jsme Vánoce, Vánoce, přicházejí, Rolničky a Evu Farnou. Po zpívání jsme si šli pro párek a pití. Uvnitř měli spoustu krásných věcí. Bylo to super a těším se zase na další rok.

Maruška M., 4. ročník

 

Předvánoční Příkazy 2.12. Přišli jsme na pódium a začali jsme zpívat písničku. Pan učitel hrál na kytaru. Potom, když jsme dozpívali, tak byly básničky. Za odměnu jsme dostali párek v rohlíku a pití. Doma jsem nedostala žádnou odměnu. Vystoupení se mi líbilo a bylo moc a moc krásné.

Sanďa,  4. ročník

 

 

Mikulášská nadílka

Pátého prosince k nám přišel Mikuláš a anděl, a najednou vyšel i čert. Někteří se čerta hrozně báli, ale já s Lukou Dostálem jsme chtěli skočit do pytle. Volali si všechny děti a potom dostali všichni nadílku. Potom jsme se vyfotili. Čert nebyl strašidelný, ale za to byl chlupatý. Měl řetěz a pytel. Anděl věděl o nás všechno. Mikuláš měl hůl a pěkný oděv.

František Hymr, 3. ročník

 

Pátého prosince k nám přišel Mikuláš, anděl a z pekla samozřejmě přišel i čert. Když přicházeli, tak anděl zazvonil. Přišli do třídy a stoupli si před tabuli. Anděl samozřejmě nebyl obyčejný. Věděl o nás všechno. Franta a Luka z mojí třídy se nebáli, ani já ne. Dostali jsme kokina a čokoládu. Nakonec jsme se vyfotili, i když se čert spíš bál nás.

Karolína Fialová, 3. ročník

 

Jednoho dne děti seděly v lavici, když uslyšely zvonění. Paní učitelka otevřela dveře. Z nich vyšli Mikuláš, andělíček a čert. Čert měl u sebe pytel a řetěz. Mikuláš měl velikou hůl.  Andělíček byl velice hodný, měl košík a svatomartinskou zář. Ještě se s námi vyfotili, nakonec se rozloučili.

Lukáš Rozsypal, 2. ročník

Vánoční přání.png

 

Jak vypadá Mikuláš a čert?

 

Mikuláš je vysoký, má bílé vousy. Nosí plášť a hůl. Čert je zlý a hrozný. Nosí roztrhané oblečení a je špinavý. Má u sebe pytel, řetěz, uhlí a česnek. Straší nehodné děti.  Na hlavě má rohy, je celý černý a strašidelný.

Marek Borůvka, 2. ročník

 

Mikuláš je velký, bohatý a má vousy. Dříve pomáhal lidem. Chodí s andělem. Má hůl, plášť a čepici. Má hodně peněz. Nosí kokina. Čert je hrozný a zlý. Straší děti. Má dlouhý jazyk, rohy a drží pytel. Je černý a špinavý. 

Dominik Hanus, 2. ročník

Mikuláš ve škole.jpg