Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy > Noc s Andersenem

Noc s AndersenemDatum konání:
5.4.2024

Noc s Andersenem

Noc s Andersenem, tradiční akce pořádaná každoročně na počest slavného dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena, tentokrát přinesla dětem nejen pohádky a zábavu, ale také poučení o důležitosti vody v našem životě. V následujících článcích se podíváme na nejzajímavější okamžiky Noci s Andersenem:

 

 

Byla stezka odvahy a já jsem se nebála, protože to byly paní učitelky. Večer jsme plnili různé úkoly – můj oblíbený byl s ledem. Následovala diskotéka, kde jsem tancovala s kamarádkami. Druhý den jsme si šli sbalit věci, nasnídali se a vyčistili si zuby.

Danielka, 2. třída

 

Noc s Andersenem je báječná přespávačka. Jsou tam sladkosti jako: pizza, křupky, popcorn, perníky atd. Měli jsme stezku odvahy. Během ní jsme mohli vidět: Karkulku, hackera s  basebalovou pálkou, kostlivce na stromě a hackera za dveřmi. Poté následovala diskotéka – nechyběla disco koule a reproduktor. Před spaním jsme si pustili Mořskou příšeru, během ní jsme všichni usnuli.

Ivošek, 3. třída

 

Přišli jsme do školy a nachystali jsme si karimatku a spacák. Trpělivě jsem půl hodiny čekal, až přijdou ostatní. Povídal jsem si a jedl. Nejprve jsme se v tělocvičně rozlosovali na týmy. Šli jsme do knihovny za mou babičkou. Bylo to tam moc hezky nazdobené. Tématem byla voda. Plnili jsme pracovní list, který nebyl vůbec těžký. Ve škole jsme plnili různé aktivity. Následovala stezka odvahy, kterou jsem proběhl. Skončila ve škole. S kamarádem jsme bafali na ostatní. Někteří se lekli, někteří se smáli. Hodně mě překvapil pán a paní, kteří byli na diskotéce. Nakonec z diskotéky vznikla vybíjená. Poté jsme si pustili film, u kterého jsem vydržel až do konce.

Luka, 3. třída

 

Do školy mne odvezl Kaččin táta. V naší třídě jsem si našla útulné místo na spaní. Pak jsem se šla kouknout za Kačkou do třídy. Po chvilce se ozvala hudba od Bedřicha Smetany. V tělocvičně jsme hledali papírky s naším jménem. Byli to hádanky o vodě, sice jsem nebyla s Káťou v  týmu, ale i tak jsem si to užila. Celá škola šla do knihovny, kde nám jedna paní přečetla pohádku a plnili jsme úkoly. Po úkolech jsme si v tělocvičně popovídali a šli na stezku odvahy. Já jsem šla samozřejmě s Káťou a celou cestu jsme prozpívaly. Nejvíc jsem se lekla paní s divnou maskou a velkým kladivem. No, pak jsme odpočívali. A následovala dvouhodinová párty. Nakonec jsme s Káťou uprosily paní učitelku, abych spala u nich ve třídě. Ráno jsem šla s Káťou domů.

BYLO TO SUPER A TĚŠÍM SE NA DALŠÍ ROK

Maruška M. , 4. třída

 

Dne 5. dubna 2024 jsme šli normálně po škole domů. V šest hodin jsme se vrátili do školy. Ve třídě si nachystali karimatku, deku a polštář. V tělocvičně nás rozdělili do skupin. Potom jsme šli do knihovny, tam nám paní knihovnice přečetla pohádku a se skupinkou jsme vyplnili pracovní list. Vrátili jsme se do školy a nasvačili se. Pak jsme měli program, chodili jsme se skupinkou po celé škole, až jsme prošli všechny stanoviště, vrátili jsme se do tělocvičny. V tělocvičně jsme počkali na ostatní skupinky. Všichni dostali odměnu. Odměna byla pohlednice. Měli jsme čas se nasvačit a nachystat na stezku odvahy. Stezku odvahy jsem šla sama. Až všichni prošli stezku odvahy, začala diskotéka, která trvala až do půlnoci. Ale já, Valča, Agátka a Sanďa už jsme si šly lehnout. Před spaním jsem ještě přečetla tři stránky knížky. Páťáci a čtvrťáci se promíchali, takže u nás spal Norbert. A když jsem v noci nemohla usnout, tak Norbert zamumlal ve spaní: ,,Hééééééé, to dáš hé.” Nejdřív jsem se strašně lekla, ale potom jsem zjistila, že je to jenom Norb. Moc se mi tam líbilo. Už se těším na příští rok.

Alžbětka, 4. třída

 

Dne 5. 4. jsme spali ve škole. Do školy jsme přišli v 18:00. Jako první jsme šli do knihovny. Tam nám paní knihovnice dala pracovní listy. A něco nám k tomu řekla. Poté jsme se vrátili zpátky do školy. Najedli jsme se a nachystali věci na spaní, ale spát se ještě nešlo. S Agátkou a Maruškou jsme stavěly bunkr. Poté zazněla Vltava a šly jsme do tělocvičny, tam nám řekly, že budeme plnit úkoly. Naše skupina je měla první hotové. Moc se mi to líbilo.

Valča, 4. třída

 

Vítejte u mého příběhu. 5. dubna jsme spali ve škole. Noc s Andersenem – téma Voda. První krok byl rozdělení do skupinek. Druhý krok plnění úkolů. Dozvěděli jsme se spoustu novinek. Jakmile skončily úkoly, přišla na řadu diskotéka, ale předtím byla zkouška odvahy.????Šla jsem se svými kamarády a celou dobu jsme křičeli. Zakončení dne diskotékou bylo super. S kamarády je vždy sranda.

Majda, 5. třída