Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy > Začátek školního roku

Začátek školního rokuDatum konání:
14.9.2023

Co se dělo ve škole a školce

Stmelovací den

Nový školní rok 2023/2024 jsme zahájili v rytmu známého hesla: „Ve zdravém těle zdravý duch.“ Naši druháčci a třeťáčci, dostatečně odpočatí z prázdnin, se společně s paními učitelkami vydali na výlet na kolech do nedaleké Lhoty nad Moravou. Počasí přálo a síly stačily. Naši rychlost nám v určitých úsecích mohli závidět i profesionálové. Není divu - „za jídlem bychom jeli světa kraj.“ Pochutnali jsme si na místních specialitách a opět šlápli do pedálů. Společně se těšíme na další akci.

Mgr. Lenka Kaprálová

 

Dne 7. září 2023 jsme jeli do lanového centra v Olomouci. Měli tam vodní polštář, skákací bublinu, síť v korunách stromů a spoustu dalších aktivit. Potom tam byla obrovská houpačka. Taky tam byly velké a malinké lanové překážky. Do školy jsme se vrátili až na oběd. Moc mě to tam bavilo.

Alžbětka, 4. třída


Byli jsme v lanovém centru. Byla tam velká síť, připevněná ke korunám stromů – něco jako trampolína. Pak tam bylo menší hřiště a dvě lanovky, které byly hned vedle „mega“ nafukovací trampolíny. Dále byla k vidění vodní postel, ve které byla voda. Dělala jsem tam paní ředitelce masáž. Nejoblíbenější byly špulky – nafukovací křečková kolečka. Všichni si to obrátili jako domeček. Doporučuji, moc jsem si to užila.

Maruška, 4. třída

 

Stmelovací den ZŠ.jpg

Dopravní výchova

Když jsme tam přijeli, tak nás krásně uvítali. Než jsme jezdili, tak jsme nejdříve museli jít do třídy. Učili jsme se dopravní značky. Když už jsme si ty základní zapamatovali, šli jsme konečně ven. Tam jsme si mohli vybrat mezi koloběžkami a koly. Já si vybrala koloběžku, ale pak jsem toho trošku litovala. Jinak to bylo super. Postupně nám zvětšovali silnice, tak jsme mohli jezdit na více místech. Dostali jsme domácí úkol a jeli domů. Po pár dnech jsme tam jeli zase. Odevzdali jsme domácí úkol, udělali si malý test (celkem byl lehký). Pak jsme šli na silnici, to bylo trochu těžší. Ten průvodce/učitel se pak převlékl za policistu a vypnul semafory. Hodně jsme se toho naučili, byla to velká zábava.

Julie, 5. třída


Vybíjená v Nákle

Moc se mi to líbilo, měli tam pískovou umělku. S sebou jsme museli mít sportovní oblečení, obuv, svačinu a pití. Hráči byli rozděleni na dvě páté třídy a dvě čtvrté třídy. Všichni jsme dostali odměnu za to, že jsme poslouchali paní učitelky. Moc mě to překvapilo.

Sandra, 4. třída

 

Vybíjená v Nákle ZŠ.jpg

OSLAVY LESA – Flóra Olomouc

Dne 6. října jsme jeli na Flóru. Bylo to tam super. Tam i zpátky jsme jeli vlakem. Přivezli jsme si stromečky a viděli tam raky a psy. Na Flóře prodávali Coca-Colu a párek v rohlíku. Chtěl bych se tam příště podívat znovu.

Martin, 3. ročník


V pátek 6. října jsme byli na Flóře Olomouc. Jeli jsme vlakem na Oslavy lesa. Řezali tam stromy a vyzkoušeli jsme si, jak se sází. Bylo to tam moc dobrý.

Ivo, 3. ročník


Oslavy lesa ZŠ.jpg

Dění v mateřské škole

Prázdninové měsíce utekly jako voda a v září jsme se opět přivítaly společně s dětmi ve školce. Do nejmenšího oddělení Želviček přibyli noví kamarádi, kteří šli do školky poprvé. První odloučení od maminky se slzičkami v očích, nové neznámé prostředí školky, noví kamarádi a nové paní učitelky. Takové byly první týdny pro naše nejmenší. Avšak musím říci, že si děti brzy zvykly na chod a prostředí školky a ke konci měsíce byl už slyšet opět dětský smích.

Během měsíce října byly děti na návštěvě u zvířecích kamarádů z místního dvora, kde kromě pohlazení králíků a malých morčátek měly možnost se projet po ohradě na koníkovi. Další návštěvou obou oddělení byl Den otevřených dveří ve firmě Agroservis, kde si děti prohlížely a společně komentovaly velké zemědělské stroje. Během měsíce září a října jsme s dětmi také společně nacvičovali básničku a taneček na vystoupení při obecní události „O nás na Hané“, kde děti vystupovaly. Také některé větší děti z oddělení Soviček přivítaly básničkou na obecním úřadě v Příkazích malá miminka s rodiči při události Vítání občánků. A jak už neodmyslitelně k podzimu a větrnému počasí patří drak, tak i děti z mateřské školky se společně se svými kamarády ze základní školy zúčastnily Drakiády na fotbalovém hřišti.

Každý den je pro děti v mateřské školce vždy něčím pestrý, teď momentálně si společně užíváme podzimu a tvoření z podzimních přírodnin – listí a kaštanů a společně s dětmi se už těšíme co zajímavého přinese další měsíc.

Za kolektiv MŠ, Veronika Fialová

 

Návštěva u zvířecích kamarádů MŠ.jpg