Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy > Co se dělo ve škole a školce

Co se dělo ve škole a školceDen Matek

Třináctého května se na školním dvoře konal Den matek. První vystoupila mateřská škola s básničkou i tancem pro maminky. Vystoupení školy zahájili čtvrťáci, když zahráli fanfáry na flétny. Prvňáci a druháci předvedli čokoládovou show a tanec pro maminky. Třetí třída se stuhami Vltavu, jak teče od pramínku po řeku. Čtvrťáci Fit dance. Páťačky roztleskávaly a všichni společně předvedli Coca-Cola show. Na závěr všichni žáci společně maminkám zazpívali Píseň pro maminku a předali jim kytičku. Maminky si v galerii našly svůj portrét, který jim jejich děti nakreslily. Společně jsme potom opékali buřty a kupovali si občerstvení. Celé odpoledne se mi moc líbilo.

Norbert Holltslag, 3. ročník

Den Matek byl na školní zahradě. Postupně přicházeli maminky, babičky i někteří tatínkové. Přichystané bylo občerstvení i tombola. Míša Peřina a Markétka Krainová program uváděli. Na závěr se losovala velká tombola a vše bylo super

Julie Dokoupilová, 3. ročník

Byl to nejlepší den. Všichni žáci nakreslili svoji maminku a vystavili venku v galerii. Po vystoupení žáků byla velká tombola. Maminky vyhrály krásné kytky a dárky, tatínci si doma užívali hokej u televize. Julinčina maminka vyhrála obří jedovatou kytici s jedovatými srdíčky. Byla to velká zábava, moc mě to bavilo.

S láskou k mamince Kateřina Janíčková

Den pro maminky byl opravdu krásný. Hrou na flétny zazněly slavnostní fanfáry. Paní ředitelka zahájila slavnost. Recitovaly a tančily všechny děti z mateřské a základní školy. Měly to moc krásné a snažily se velice. Na závěr paní ředitelka všem poděkovala. Tento den byl krásný.

Magdaléna Mullerová, 3. ročník

 

Florbal

V ZŠ Příkazy mají děti možnost navštěvovat zájmové kroužky. Jedním z nich je kroužek florbalu pro kluky i holky. Celý školní rok se děti učily základní florbalové dovednosti, práci s míčkem, hokejkou a týmové vnímání hry. Lekce plné her, zábavy. Celoroční zkušenosti uplatnily na florbalovém turnaji školních kroužků, kde si změřily své síly s dalšími účastníky. A jak se dařilo našim hráčům?

"Byla to dobrá zábava. Hráli jsme hru s flaškou a florbalovým míčkem. Jaká byla pravidla? Na koho flaška ukázala, tak ten musel házet míčkem. Ostatní mezitím utíkali a vyvolený trefoval, koho chtěl. Při florbalovém zápase jsem hrál na pozici brankáře, nakonec jsme skončili na 4. místě. Pouze vyhlášení bylo příliš dlouhé. Čekali jsme 1,5 hodiny. To je vše!"


"Dne 22.5.2022 jsme jeli na florbalový zápas. Nejdříve jsme trénovali přihrávání a střílení na bránu. Hráli jsme s 6 týmy. První zápas jsme prohráli, další dva vyhráli, poslední dva zase prohráli. Strávili jsme tam celý den. Už jsme nemohli. Proběhlo vyhlášení. Nejprve vyhlašovali mladší týmy od posledního místa. Neměli jsme žádná očekávání, a přesto jsme skončili na 4. místě!"

"Dne 22.5.2022 hráli někteří Hynkováci a Příkazáci spolu na florbalovém turnaji v Olomouci proti ostatním týmům. Dvakrát jsme vyhráli a 3krát jsme prohráli. Byli jsme 4. ze šesti. Někteří dostali diplom, medaili, pohár. My jsme dostali diplom a pár bonbonů. Podle mě jsme se snažili a taky se nám to podařilo. Tento den byl nejlepší v týdnu. Florbal mě baví."

"Jeli jsme na florbalový turnaj do Olomouce. Bohužel nakonec museli kamarádku přeřadit do mladší věkové skupiny. Hráli jsme 5 zápasů, jediní jsme měli dresy. Pili jsme, jedli a čekali na vyhlášení. Byli jsme na 4. místě ze 6. Není to nejlepší, ale aspoň něco. Společně jsme si povídali, rozloučili se, vzali si všechny věci a jeli domů. Vstávali jsme v 7 h, dorazili v 8:30 a skončili ve 14 h. Byli jsme unavení."

"Byli jsme tam v 8 h, bylo to tam nudné, protože jsme museli čekat 2 h. Nakonec jsme se dočkali a šli hledat šatnu. Hledali jsme dlouho - nebyla totiž dole ale nahoře. Vše dobře dopadlo, začala hrát písnička a rozcvička byla zahájena. Skončili jsme na 4. místě, odměnou bylo navštívení oblíbeného fastfoodu."

Přejeme našim florbalistům mnoho úspěšných turnajů. Sportu zdar! :)

Mgr. Olga Petrovská

Florbal - tým HERKULES.JPG  Florbal - tým OREL.JPG

Lanové centrum

23.05.2022 jsme jeli do lanového centra, tento dárek nám naložil Ježíšek pod stromeček. Jak jsme tam přijeli, seznámili jsme se s instruktory – Jéžou a Marťou, kteří nás jistili, abychom nespadli. Také nám říkali, co máme dělat, jak si máme obléci popruhy a co i jak máme dělat. Někdo se bál, někdo zase vůbec, ale ten který měl nejdříve strach, pak vše překonal. Lezli jsme vysoko, já jsem se trochu bála, vyzkoušeli jsme mnoho překážek, i ty co byly za plotem, kde jsme si pomáhali ve dvojicích. Marťa s Jéžou byli hodní, vše nám vysvětlili. Moc se mi tam líbilo a určitě tam ještě jednou pojedu.

Eliška Chybíková, 5. ročník

Setkání žáků 5. ročníků

ZŠ – Náklo a ZŠ – Příkazy

Ve čtvrtek 26.05.2022 jsme jeli na kolech do Nákla, abychom se seznámili s budoucími našimi spolužáky. Když jsme přijeli, schovali jsme si kola do kolárky a pak jsme vstoupili do školy přes bránu, kterou nám vytvořili žáci páté třídy. V jejich třídě jsme si zahráli seznamovací hru, kdy každý si utrhl toaletní papír a kolik měl utržených částí, tolik musel o sobě říct vět. Potom jsme se rozdělili do skupin, ve kterých jsme zjišťovali o sobě, co máme společného /zájmy, koníčky,…/. Po přestávce jsme v přírodopisné učebně plnili ve skupinách úkoly, pomocí mikroskopů jsme pozorovali a hádali, co se tam ukrývá. Prohlédli jsme si i učebnu AJ a IT. Potom jsme v kuchyňce dělali palačinky, které všem moc chutnaly, pak jsme šli ven hrát hry a nakonec jsme se společně vyfotili, rozloučili a odjeli zpět do Nákla. Tento den jsme si užili a moc se nám tam líbilo.

Marky Krainová, Eliška Chybíková, Leňa Bořilová, 5. ročník

Lanové centrum 2.jpg Lanové centrum.jpg

Školní družina

V měsíci květnu se nám ve školní družině uvolnil jeden den v týdnu, kdy nemáme kroužky, a tak jsme mohly naplánovat výlety po okolí. Každou středu jsme pravidelně vyráželi na celé odpoledne ven do přírody. Počasí bylo různorodé, jednou svítilo sluníčko, jindy jsme vyráželi s deštníkem a pláštěnkou. První okruh jsme udělali kratší, aby si děti zvykly na delší pěší trasy, postupně byly některé trasy delší. Občas jsme museli okruhy změnit kvůli počasí, ale to nám vůbec nevadilo. Šli jsme polní cestou kolem dálnice do Nákla a kolem koní zpět, po cyklostezce do Skrbeně, po další cyklostezce do Senice, vlakem do Náměště na Hané, k hynkovské pískovně a jinak byly trasy v okolí naší školy a v lese. Na den dětí, který vycházel na středu, jsme vzaly děti na zmrzlinu a dle jejich přání na dětské hřiště. Rádi trávíme čas venku a v příštím roce budeme určitě v pěších výletech pokračovat.

Mgr. Kateřina Hrubá

ŠD 1 Pěší výlet do Skrbeně.JPEG ŠD 2 Pěší Výlet Skrbeň.JPEG ŠD 3 Pěší výlet Náklo.JPEG ŠD 4 Výlet Náměšť.jpeg ŠD 5 Pěší výlet do Senice.JPEG

Návštěva budoucích prvňáčků ve škole

Dne 9. června měly děti z 1. třídy návštěvu z mateřské školy. Tentokrát to nebyla hospitační hodina, ale milé překvapení a zároveň návštěva kamarádů a také budoucích prvňáčků. Děti strávily s prvňáčky jednu vyučovací hodinu a zároveň následující přestávku, kdy mohly sledovat, jak probíhá výuka v první třídě. Paní učitelka měla pro děti nachystány aktivity, které děti čekají po nástupu do školy, ale tentokrát si je mohly vyzkoušet s pomocí starších kamarádů. Zahrály si nejednu hru, naučily se básničku a vyzkoušely si sezení v lavicích, do kterých se po prázdninách posadí. O přestávce jim kamarádi ukázali hračky, se kterými si hrají. Poté si děti prošly celou školu a mohly nakouknout do všech tříd, do jídelny, družiny. Návštěva byla velmi příjemná a naše děti se do první třídy moc těší a vkročí do školy s úsměvem.

za mateřskou školu Bc. Monika Mikulková

Návštěva budoucích prvňáčků ve škole.jpg Návštěva budoucích prvňáčků ve škole 2.jpg Návštěva budoucích prvňáčků ve škole 3.jpg