Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy > Co se dělo ve škole a školce na začátku školního roku

Co se dělo ve škole a školce na začátku školního rokuCo se dělo ve škole a školce

Zahájení školního roku

  1. září jsme ve škole přivítali 13 nových žáků – prvňáčků. Svůj první školní den zahájili před školou, kde je přivítala paní ředitelka, pan starosta, paní učitelky a všichni starší spolužáci.

Pro vzpomínku na svůj první školní den, dostali od starších spolužáků medaile „Už jsem prvňáček“. Když společně přestřihli žlutou pásku, za doprovodu rodičů poprvé vstoupili do školy. Na schodech už je netrpělivě čekali všichni spolužáci, kteří společně s písní a potleskem doprovodili až do třídy. Třída s výzdobou ,,Superhrdinů“ se jim velmi zalíbila a hned si s radostí sedli do lavic.

Prvňáčci se už nemohli učení dočkat, avšak výuku zahájili až po prvním společném výletě do Sluňákova. Dnes už přečtou pět prvních písmen a umí složit nejkrásnější slovo MÁMA.

Je to třída snaživých a aktivních žáků, kteří dokáží spolupracovat a podat si pomocnou ruku.  

Mgr. Eva Zvěřová

Záhájení školního roku.JPG

Vybíjená v Nákle

Byl pátek a my jsme se vydali do Nákla si zahrát vybíjenou. Šli jsme a šli, až jsme nakonec došli. Po příchodu následovala rozcvička - skákali jsme panáka, protahovali se od hlavy až k patě. První hru jsme se všichni docela báli, takže to bylo těžké. Vybíjeli nás, jako by padala jablka. Došlo i na kapitána, takže nejsilnější jablko spadlo. My jsme se však nedali! První hra nás inspirovala k tomu, abychom ten turnaj vyhráli. Změnili jsme kapitána, začali vymýšlet strategii. Hráli jsme z plných sil. Nejlepší bylo, jak jsme vyhráli druhou hru. Všichni nám fandili.

Šli jsem si zahrát vybíjenou do Nákla. Nebyla to obyčejná vybíjená, byla to vybíjená na kapitány. Nebylo to jednoduché, soupeři byli vysocí. Já proti nim byla mravenec. V týmu jsem měla své kamarádky. Paní učitelka nám říkala „lvice“. Začali jsme si více věřit, nakonec jsme vyhráli.

Šestnáctého září byl den, kdy jsme šli do Nákla hrát vybíjenou. Věděli jsme, že to prohrajeme. Když jsme tam přišli a viděli soupeře, pocit bezmoci se zvětšil. Přišla hra - to nás rozbili. Začátek druhé hry - zrodil se nový nápad (plán), který jsme načmárali na hřiště (umělou trávu posypanou pískem)… a VYHRÁLI JSME! Nový plán zajistil, že soupeři padali jako švestky. Čtvrťáci nám fandili, byli jsme šťastní. Náklo zase smutné.

žáci 5. ročníku

 

Dopravní výchova

Byli jsme na dopravní výchově, bylo to tam super. Řídili jsme se podle semaforu, když ho pán vypnul, tak jsme se řídili policistou, co stojí uprostřed a ukazuje různý směry. A když tam policie nebyla, tak jsme se řídili podle značek. Byli jsme tam sami, ale potom přijela jiná škola. Potom jsme šli pro kola, co nám dal pán. Tak jsme si tam jezdili. Poté přišla druhá škola. Tak jsem si myslela, že to bude v pohodě, ale to jsem se mýlila. Když z té druhé školy někdo byl za tebou, tak na tebe křičel: „Co děláš, jedeš pomalu, jeď rychle!“ Tak tam na nás křičeli. No nic, tak se mějte.

Byl den 22.9., kdy jsme jeli do Olomouce na dopravní hřiště. Tam jsme se učili dopravní značky, dávat přednost zprava a ukazovat, když se odbočuje. Kdo zvládl test, dostal průkazku mladého cyklisty. Odevzdali jsme kola, šli jsme na autobus a jeli zpátky do školy.

Jeli jsme na dopravní hřiště do Olomouce. První hodinu jsme si všechno vysvětlovali, a pak jsme jezdili. Jezdili jsme asi 1-2 hodiny. Moc mě to bavilo. Naučili jsme se dopravní značky - hlavní, vedlejší atd. O týden později jsme jeli zase - všichni společně. Dělali jsme test, který dopadl dobře. Všichni jsme to dokázali a byli jsme moc šťastní. Dostali jsme kartičku mladého cyklisty. Ve škole nás všichni pochválili.

žáci 4. ročníku

Dopravní výchova.jpg

Oslavy lesa na Floře

V pátek jsme jeli vlakem na Floru a bylo to tam obrovské. Plnili jsme úkoly ve stáncích a byli tam pávi! Lezl jsem na obr strom, který měl dole velké kmeny. Na pití jsme dostali horký čaj a já jsem řekl áááh! Spálil jsem si jazyk a rychle jsem běžel ke studené vodě. Začal hlásit rozhlas, vzali jsme si sešity a šli jsme na vlak, který nás odvezl do Příkaz.

Studený David

V pátek 30. 9. jsme šli se školou na výlet na Floru. Skládali jsme tam puzzle a řezali dřevo. Trochu poprchávalo. Moc se mi tam líbilo. Těším se, až tam zase pojedeme.

Marie Mrázová

V pátek 30. 9. jsme jeli se školou vlakem na Floru. Plnili jsme různé úkoly a za ně jsme dostávali razítka. Řezali jsme dřevo, skládali puzzle a lezli po stromech. Moc se mi tam líbilo.

Alžběta Vachutková

V pátek jsme jeli na Floru. Sbírali jsme razítka. Plnili jsme úkoly. Nasbírali jsme 8 razítek. Za odměnu jsme dostali sešity.

Valentýna Hřivnová

žáci 3. ročníku

Oslavy lesa na Floře.jpeg

Školní drakiáda

Ve středu 12. října se na hřišti slétlo téměř 50 draků všech tvarů, barev a velikostí. Sluníčko hřálo, vítr foukal, a tak se většině draků dařilo vysoko vzlétnout. První letěly se svými dráčky děti z mateřské školky. Potom soutěžili školáci. Několikrát přelétli hřiště, některým drakům se ale únavou materiálu let nedařil. Naštěstí asistovali paní učitelky a rodiče, kteří pomáhali opravovat a zachraňovat draky. Odměnu dostali všichni majitelé dráčků a vítězové i diplom za nejvyšší a nejdelší let. Drakiádu si všechny děti moc užily.

Mgr. Eva Zvěřová

Drakiáda.jpeg

 

Září a říjen ve školce

Začátek nového školního roku byl plný překvapení a očekávání jak pro pedagogy, tak pro děti, které poprvé přišly do naší mateřské školy. A že jich bylo. Do naší školky přišlo mnoho nových kamarádů, jak do třídy pro nejmenší děti – Želvičky, tak do třídy, kde jsou starší děti a předškoláci - Sovičky. Září probíhalo v duchu socializace. Mohu říci, že děti jsou úžasné a velmi adaptabilní. Snadno se skamarádily s ostatními dětmi.  V měsíci září proběhl v mateřské škole projektový den na téma Dravci, na který jsme pozvali také naše větší kamarády ze základní školy. Společně jsme zhlédli ukázku dravců a poté si o nich podívali. Bylo to velmi zajímavé a poučné. Děti mohly vidět dravce při letu, krmení, mohly se o nich dozvědět něco nového, ale i zajímavého. Celý program probíhal na zahrádce mateřské školy. Další zajímavostí a zároveň zpestřením bylo již vánoční focení, na které se děti těšily a vypadaly kouzelně. Věřím, že budeme nadále pokračovat s úsměvem, tak jako nyní.

Za tým mateřské školy Bc. Monika Mikulková

Foto Mateřská škola 1.jpg Foto Mateřská škola 2.jpg Foto Mateřská škola 3.jpg