Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy > Jaro ve škole

Jaro ve školeRecitační soutěž

Školní kolo recitační soutěže, které proběhlo v úterý 8. března, se po dlouhých dvou letech vrátilo zpět, prezenčně, do školy. Svůj recitační um nám předvedli téměř všichni žáci všech pěti ročníků. Do odborné poroty usedly paní učitelky, které měly nelehký úkol – zhodnotit jednotlivé výstupy.

Letošní ročník přinesl novou podobu soutěže, která byla rozdělena do dvou kategorií. V I. kategorii, jež byla složena z žáků 1.-3. ročníku, se na prvním místě umístila Marie Mrázová, druhé místo vybojovala Magdaléna Müllerová a třetí místo obsadily hned dvě slečny, kterými byly Anežka Krylová a Alžběta Vachutková. V II. kategorii, která se skládala z již starších žáků, 4. a 5. ročníku, si zcela nejlépe vedla Lenka Bořilová, na druhém místě skončil Michael Peřina a třetí bronzovou příčku obsadila Sára Vlková.

Po ukončení vystoupení všech soutěžících jednotlivých kategorií hlasovali také žáci, z jejichž hlasů vzešlo ocenění „Miláček publika“. Toto ocenění získal vždy jeden recitátor z každého ročníku. V 1. ročníku to byla Karolína Fialová, ve 2. ročníku Marie Mrázová, ve 3. ročníku Magdaléna Müllerová, ve 4. ročníku Michael peřina a v 5. ročníku se miláčkem publika stala Sára Vlková.

Všichni recitátoři byli odměněni drobnou sladkostí a Ti nejúspěšnější z nich si domů, společně se sladkostí, odnesli také diplom a medaili. Recitační soutěž proběhla v přátelském a klidném duchu za účasti a podpory ostatních spolužáků i paní ředitelky.

Děkujeme všem žákům, kteří měli odvahu odrecitovat své básně a vítězům gratulujeme.

Mgr . Jana Nováková

Reciační soutěž.JPG

Kino ALEX 3D - netradiční představení ve škole

V pondělí 14. 3. zavítalo do naší školy Kino Alex 3D. Žáci si museli nejdříve promyslet, na jaké představení půjdou - Putování s dinosaury, Tajemné světy pod hladinou, Tahity, Polární medvěd. Pro někoho velmi těžký úkol, protože každý mohl jen na jedno představení. Tímto úkol nekončil. V námi určený čas si museli také zakoupit vstupenky a vybrat k ní místenku v hledišti. O občerstvení (popcorn) se postarali žáci 4. ročníku, a tak bylo promítání se vším všudy????.

Se žáky jsme se nakonec přenesli do podmořského světa korálových útesů. Pozorovali jsme,  jak kolem nás plavou želvy a pátrají po potravě. Nahlédli jsme  do nesčetných jeskyní a puklin, které slouží jako útočiště hejnům pestrobarevných ryb.

Dále jsme měli možnost se stát součástí světa, v němž vládnou dinosauři. Vydali jsme se na neopakovatelnou výpravu zpátky v čase, na které jsme poznávali příběhy doslova nadživotních proporcí. Seznámili jsme se s historií, vývojem i příčinami vymření největších známých dinosaurů na světě a také s neuvěřitelnými paleontologickými objevy moderní doby.

                                                                                               Mgr. Romana Zvěřová

Šla jsem na kino „Tajemné světy pod hladinou 3D“. Dala jsem vstupenku a koupila jsem si popcorn. Dostala jsem 3D brýle. Kino se mi moc líbilo.

                                                                                               Sandinka Sigmundová, 2. ročník

V 3D kině jsem byl poprvé. Dostal jsem husté brýle, akorát z nich bolely uši. Koupil jsem si popcorn. Film byl o dinosaurech a moc se mi líbil.

                                                                                               Daník Petrskovský, 2. ročník

Šla jsem na kino „Tajemné světy pod hladinou 3D“. Před kinem jsme si koupili popcorn. Potom jsme si šli sednout a dostali jsme 3D brýle. Moc se mi to líbilo a chtěla bych znovu.

                                                                                                Alžbětka Vachutková, 2. ročník

Kino Alex 3D.JPG

 

Matematický Klokan

Soutěž byla tradičně rozdělena do několika kategorií. Kategorie s názvem Cvrček připadla dětem z druhého a třetího ročníku, kategorii Klokánek počítali žáci ze čtvrtých a pátých tříd. Limit k vyřešení 24 matematických úkolů byl stanoven na 60 minut. Nikdo z řešitelů nemohl prohrát, protože každému bylo na úvod přičteno 24 bodů.

V kategorii Cvrček vyhráli Václav Lakomý a Julie Dokoupilová, druhé místo obsadili Alžběta Vachutková a Norbert Holtslag, třetí místo získali Agáta Dokoupilová a Sofie Urbánková. V kategorii Klokánek vyhrál Ondřej Hymr a Ondřej Hejtman, druhé místo si vysoutěžily Adéla Krčmová a Pavlína Menšíková, třetí místo obsadili Lukáš Šindelář a Štěpán Chlapík.

Mgr. Eva Zvěřová

 

Spolužák se stěhuje

Povím vám příběh, jak jsem se musela navždy rozloučit s nejlepším kamarádem, kterého mám. Všechno to začalo, když jsem šla do školy. Můj kámoš Vlasťa  řekl: ,,Ahoj Sofi, budu se stěhovat, protože rodiče to už v paneláku nebaví“. Měla jsem smutný den. Všichni spolužáci mu koupili dárky, napsali dopisy a popřáli, aby se mu v nové škole líbilo. Později jsme jeli na společný výlet do Krokodýlka. Tam jsme si hráli, povídali a vyzkoušeli jsme všechny atrakce. Vlasťu  jsme pozvali i na spaní ve škole, byl moc rád a my také. Téma bylo Rychlé šípy. Plnili jsme úkoly a nakonec byla diskotéka. Byla to zábava.                                             

Sofie Urbánková, 3.ročník

 

Pomoc Ukrajině

Terezka nám chtěla udělat radost a přinesla do školy gumičky na pletení náramků. Napadlo nás, že když je ta válka, tak bychom mohli vyrobit náramky, prstýnky, náhrdelníky a prodávat je. Jak jsme měli napleteno, domluvili jsme se, že se sejdeme před školou. Terezka vzala náramky a krabici s nápisem PODPORA UKRAJINY. Julie si oblékla triko v barvách vlajky Ukrajiny, které vyrobila společně s Norbertem. Prodávali jsme před obchodem a cestovali vesnicí. Vydělali jsme 1 194Kč, které jsme poslali na Projekt SOS Adra: Pomoc Ukrajině. Jsme na sebe hrdí!  

Byla nám zaslána odpověď: Vaší podpory si velice vážíme a doufáme, že nám zachováte svou přízeň i v budoucnosti. Děkujeme, že pomáháte s námi.

                                                                                                Julie Dokoupilová 3. ročník

Pomoc Ukrajině.JPG

Krabice od srdce

Ve čtvrtek 24. března jsme uspořádali pro ukrajinské děti v budově naší školy a na zahradě JARNÍ SLAVNOST. V družině i v učebně výtvarné výchovy si mohli dospělí i děti zhotovit různé výrobky hodící se k Velikonocům a k jarní výzdobě. V tělocvičně si žáci vyzkoušeli svoji obratnost a zručnost na opičí dráze, některým dětem se tak líbila, že si ji prošly i několikrát. V jídelně byla malá kavárnička, kde se prodávalo drobné občerstvení. Na školní zahradě se opékaly špekáčky a zde také proběhlo slavnostní předání KRABIC OD SRDCE dětem z Ukrajiny. V těchto krabicích bylo mnoho a mnoho dárečků, například omalovánky, pastelky, sešity, fixy, pera, pouzdra, pravítka, sladkosti, oblečení, panenky, autíčka, plyšáčci, bublifuci, puzzle, lego a další věci. My páťáci jsme krabice vyzdobili srdíčky a dětem jsme napsali přáníčka ukrajinským písmem. Všichni jsme byli nadšení a šťastní, neboť tento den se nám líbil.                                                                              

Leňa Bořilová a Maky Krainová, 5.ročník

Krabice od srdce I..jpg   Krabice od srdce II..jpg

Noc s Andersenem

V pátek večer se konala Noc s Andersenem. V noci byla diskotéka. Pak jsme si šli lehnout a střídali se ve čtení knížek od spisovatele Jaroslava Foglara. Bylo to super!

Noc s Andersenem se nesla v duchu spisovatele Jaroslava Foglara, proto jsem měl na sobě tematickou modrou lodičku. Můj tým tvořili tři kluci a dvě holky. Dělali jsme různé aktivity. Na stanovištích jsme plnili úkoly a získávali písmena do tajenky. Nejvíce mě oslovilo skákání přes švihadlo a „fotbal“. Zkusili jsme si vytáhnout i ježka v kleci. Mně se to povedlo 10krát. Cílem jednotlivých aktivit bylo vyrobení Tleskačova kola. Po splnění úkolů jsme měli volnou zábavu, kdy jsme hráli FNAF a vyráběli svítící oblek z tyčinek. Byl to večer dle mých představ!

Po příjezdu do školy jsme byli svoláni do tělocvičny, kde jsme se dozvěděli program večera (Jaroslav Foglar). Paní učitelky nám připravily stezku ve škole. Celkem bylo 7 týmů. Každá skupina měla mapu k nalezení stanovišť. Chodily po škole a po splnění úkolu získaly písmeno, které si zapsaly a získaly tajenku: „JDI NA PŮDU!“ Tam čekal smotaný papír. Byl to návod na sestavení Tleskačova létajícího kola. Každý tým ho musel postavit. Byla za to odměna, super!

Byla to super párty, na které byla skoro celá škola. Se svým kámošem jsme na sebe nalepili svítící sticky. Vypadali jsme jako svítící stickmani. Vběhli jsme na párty a všichni se na nás dívali. Bylo to super! Poté jsem si četl svoji novou FNAF knihu.

žáci 4. ročníku