Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy > Co se odehrálo ve škole

Co se odehrálo ve školePrvňáčci

Za 4 měsíce, po které chodíme i nechodíme do školy, jsme toho spoustu stihli a ještě víc se naučili. Už umíme 10 písmen, ze kterých skládáme, čteme a zapisujeme nejen slabiky, slova, ale i věty. Počítáme zpaměti i na prstech do šesti. Zpívání a cvičení máme zakázané, tak hlavně kreslíme, tvoříme z přírodnin, modelujeme, a také chodíme často na procházky po vesnici. Víme, k čemu slouží přestávka, a také si užíváme volný čas ve školní družině.

Nedávno jsme byli pasováni na čtenáře a byl nám slavnostně předán Slabikář. Museli jsme vysvobodit princeznu tím, že jsme splnili několik úkolů. Pronesením čtenářského slibu se z nás stali opravdoví čtenáři.

Jsme už zkrátka školáci a rádi se každý den dozvídáme něco nového.

Mgr. Romana Zvěřová

Prvňáčci.jpeg

Mikuláš

V pondělí 7.12.2020 proběhl v ZŠ Příkazy projektový den na téma „Mikuláš“. Každá třída pojala tento den originálním způsobem. Děti se učily zábavnou formou a užily si hodně legrace s kamarády. Zakončením celého dne byla mikulášská nadílka.

Žáci třetího ročníku zhodnotili průběh projektu formou dopisů.

3. třída – Čertí škola (viz foto)

Mgr. Olga Petrovská

Čertí škola 1.jpg

Čertí škola 2.jpg

Vánoční svícen

Paní učitelka byla tak hodná a nakoupila nám k tomu potřebné věci.

Postup byl hodně náročný, protože jsme do hmoty zapichovali malinké větvičky a občas se mi to nedařilo. Ale nějak jsem to zvládla a až jsem byla v polovině, šla jsem za paní učitelkou, aby mi pomohla do hmoty zabodnout svíčku a já poděkovala.

Potom jsem znovu přidávala větvičky a nakonec jsem svícen dozdobila u učitelského stolu ozdůbkami s pomocí tavné pistole. Až jsem měla vše hotové, svícen jsem odložila na svou lavici a šla jsem pomáhat své kamarádce Sabče. Na závěr jsem si uklidila svoje místo.

Myslím si, že se mi to celkem povedlo a moc mě to bavilo.

Maruška Müllerová, 5. ročník

Vánoční svícen - 5. třída.JPG

PF 2021

Mnoho hezkých chvil v příjemné atmosféře Vánoc,

hodně štěstí, zdraví a lásky v novém roce 2021.

Přejí děti a zaměstnanci ZŠ a MŠ Příkazy

PF 2021.jpeg