Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy > Jaro on-line

Jaro on-lineCo se dělo ve škole

Matematická soutěž KLOKAN

V pátek 19.3. se s žáci zúčastnili celostátní matematické soutěže ,,Matematický Klokan.“ Tato soutěž má motivační charakter a jejím cílem je popularizace matematiky.

Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků. Soutěžící jsou podle věku rozděleni do  kategorií: Cvrček (2. - 3. třída ZŠ), Klokánek (4. - 5. třída ZŠ).

V letošním roce soutěž probíhala on-line, každý žák měl  60 minut na vypracování 18 matematických otázek. Příklady a jejich řešení byl mnohdy matematický oříšek a to nejen pro děti. Po skončení soutěže se při řešení mnohdy zapotili i jejich rodiče.

Úspěšní řešitelé  školního kola:

Cvrček   2. ročník: 1. Norbert Holtslag, 2. Sofie Urbánková, 3. Anežka Krylová, Vlastimil Krč

  1. ročník: 1. Ondřej Hymr, 2. Michael Peřina, 3. Jakub Stejskal

Klokan  4. ročník: 1. Markéta Krainová, 2. Otakar Živec, 3. Ondřej Hejtman

Absolutním vítězem krajského kola se stal: Norbert Holtslag z 2. třídy naší školy.

Gratulujeme!!!!

Eva Zvěřová

Diplom Norbert.jpg

Velikonoce   on–line

Dnešní doba nám přináší spoustu starostí a překážek bez možnosti setkávání se a udržování lidových tradic.  A proto jsme hledali příležitost, jak si všichni společně udělat radost a při on-line výuce připomenout zvyky a tradice spojené s Velikonocemi.

Doma jsme se oblékli do zelených, modrých nebo žlutých triček a nachystali si kraslice a velikonoční výzdobu.

V 10 hodin vše odstartovalo a konečně jsme se mohli vidět, alespoň přes počítač. Každý ukázal svoje vyrobené kraslice a velikonoční výzdobu. Vajíček se nám on-line sešlo celkem 543. Děti s rodiči kraslice také věsili  na náš  „Kraslicovník“ před školou .Vyzvali jsme i veřejnost, rodiče a přátele školy, zda by nám s výzdobou pomohli. Nakonec jsme měli ozdobené Kraslicovníky tři, kraslicemi různých velikostí, zdobenými zajímavými technikami. Velikonoční vajíčka byla malovaná, háčkovaná, drátkovaná, lepená, škrabaná, voskovaná….

Chtěli bychom všem za kraslice poděkovat, věříme, že Kraslicovníky přispěly ke zlepšení velikonoční nálady. Žáci byli po návratu do školy nadšeni, a tak jsme byli všichni spokojeni.

Velikonoce on-line.jpg

                                                                                                                              Eva Zvěřová

 Kraslicovník (2).jpg Kraslicovník (3).jpg Kraslicovník (1).jpg Kraslicovník (4) - Tatínek pomohl.jpg

 

Velikonoce očima našich žáků

Velikonoční pátračka

Škola pro děti přichystala velikonoční pátračku po Příkazích. Sešla jsem se u školy s Pájou a Sárinkou. Před školou byl krásně ozdobený kraslicovník a hned jsme šly na první úkol. Těch úkolů bylo celkem deset a byly rozmístěné po památkách v obci, například u žudru, skanzenu nebo kapličky. U každého stanoviště byl jeden úkol. Všechny úkoly jsme postupně splnily. Pátračka se nám líbila.

Lenka Bořilová, 4. ročník

Velikonoce

Letošní Velikonoce jsme jako minulý rok slavili doma. A přesto to byla zábava! Škola pro nás připravila velikonoční, zábavnou a poučnou on-line únikovku a také únikovou procházku po příkazkých památkách. Na různých stanovištích jsme hledaly kódy a plnily úkoly. Výsledný kód byl „Svátky jara“. S kamarádkami nás to moc bavilo. V neděli jsem s babičkou pekla beránka. Povedl se nám.

Sára Vlková, 4. ročník

My jsme pekli beránka, trubičky a malovali vajíčka. Ve čtvrtek jsem našel „slepičku“ a v pondělí hned ráno jsem mrskal. Bylo to super.

Milan Hubáček, 3. ročník

Velikonoční pátračka - Agátka je u cíle.jpg Velikonoční pátračka - Alžbětka v cíli.jpg Velikonoční pátračka - Leňa, Pája, Sára na startu.jpeg Velikonoční pátračka - Terezce se daří.jpg

 

Žáci 5. ročníku za on-line katedrou

V neděli 28.března 2021 jsme si připomenuli 429. výročí narození Jana Amose Komenského, slavného učitele národů.

Odvážní páťáci si vyzkoušeli roli pedagoga v rámci on-line výuky, zde je  jejich zhodnocení výuky svých spolužáků:

Dne 29.3. jsem vyučoval český jazyk místo paní učitelky. Připravil jsem si pro spolužáky opakování slovních druhů a  přídavných jmen - určení jejich vzorů. Procvičili jsme také zájmena mi, my v učebnici  na straně 104 / cvičení 4. Pro zpestření výuky jsem dal něco pro zábavu - najít na cedulkách dvě vyjmenovaná slova. Učení mě bavilo a spolužáci byli moc šikovní. 

Ráďa Šindelář

Vybrala jsem si matematiku, protože ráda počítám a matematika mě baví. V učebnici jsme počítali 2 cvičení, jedno na násobení a dělení, ve druhém jsme zpaměti sčítali a odčítali. Holky a kluci dobře pracovali. 

Makča Krčmová

Přírodovědu jsem si vybrala, protože mě baví a ráda se učím nové věci, hlavně jak naše tělo pracuje. Učila jsem smyslovou soustavu, četli jsme si o sluchu a potom jsem zadávala otázky k učivu. Na internetu jsme vyhledali prstovou abecedu a ukazovali po písmenkách svoje jména. Zbytek hodiny jsme si společně povídali.   

Maruška Müllerová

 

Minulý týden v úterý jsem byl učitel vlastivědy. Hned jsem dal svým žákům na úvod hodiny krátkou prověrku o vědomostech naší krásné  České republiky. Žáci zvládli test na výbornou. 

Honza Zbořil

Markétka učitelkou.jpg Maruška učitelkou.jpg Ráďa učitelem.jpg