Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy > Otázky pro naši paní ředitelku Miladu Podolskou

Otázky pro naši paní ředitelku Miladu PodolskouOtázky pro naši paní ředitelku Miladu Podolskou

Žáci pátého ročníku si v online hodině slohu napsali 3 – 5 otázek pro naši paní ředitelku Miladu Podolskou. Po přečtení jednotlivých otázek zjistili, že mnoho z nich by se chtělo zeptat na stejnou věc. Zde si můžete přečíst, co naše nejstarší děti zajímá.


1. Čím jste chtěla být jako malá holka ?

Už jako malá holka jsem si panenky posazovala do lavic z polštářů, měla vytvořený klasifikační sešit a snažila se naučit je číst, psát a počítat. Oba mí rodiče byli učitelé, dá se říci, že škola byla vždy můj druhý domov. A tím je stále.

2. Proč jste se rozhodla stát ředitelkou naší školy?

Před třemi lety se naše rodina, po pečlivém uvážení, rozhodla vyměnit jesenické hory za úrodnou Hanou. V té době jsem dostala nabídku zúčastnit se výběrového řízení na ředitelku této školy. Do výběrového řízení jsem se přihlásila a jsem moc ráda, že mne konkurzní komise na pozici ředitelky doporučila.

3. Odkud jste přišla, kde jste učila před námi a pokolikáté jste ředitelkou školy?

Původně pocházím z Uničova. Ale jak jsem se již zmínila, mým posledním domovem bylo Jesenicko. Přesněji Česká Ves, obec v těsné blízkosti města Jeseníku. Česká Ves má přibližně 2 500 obyvatel a školu, kterou navštěvuje necelých 400 žáků. V této škole jsem učila, byla zástupkyní ředitelky a nakonec i ředitelkou. Ředitelkou školy jsem tedy podruhé.

4. Kolik dětí jste už přibližně učila?

Popravdě, to jsem nikdy nepočítala. Odhadla bych to na více než 500.

5. Líbí se vám u nás a co byste ráda tady změnila? Je velký rozdíl mezi vaší předchozí školou a naší?

Líbí se mi tady moc. Největší rozdíl je určitě ve velikosti obou škol. Česká Ves je škola pavilonová, to znamená, že má několik budov spojených chodbami. Školu navštěvují žáci 1. – 9. třídy. O to více si užívám krásnou „malou“ školu v Příkazích. Školu, kde se všichni známe a všichni jsme si blízko.

6. Myslíte si, že pojedeme v letošním školním roce na školu v přírodě a bude se nám tam líbit?

Ráda bych řekla, že škola v přírodě určitě bude a bude úžasná. V tuto chvíli si ale vůbec netroufám předvídat, co budeme dělat v červnu. Mým největším přáním je nyní to, abychom se mohli v brzké době znovu všichni potkávat na chodbě školy. A společně si opět začali užívat školních radostí i starostí.

7. Kde bydlíte, jak máte velkou rodinu, žije s vámi ve společné domácnosti i domácí mazlíček?

Naše rodina žije v Olomouci. S manželem máme dva syny - jednadvacetiletého Vojtu a osmnáctiletého Daniela. Společnou domácnost s námi obývají ještě pejsek Rocky a rybičky. Jejich přesný počet ovšem nevím.

8. Jaký je váš oblíbený sport? Jezdíte do hor lyžovat?

Úplně aktivní sportovec nejsem, jako malá jsem ráda sledovala krasobruslení. Mou oblíbenou krasobruslařkou byla Katarina Wittová, její plakát jsem měla v pokojíčku na zdi. Lyže mám, lyžuji ráda, ale bohužel ne často.

9. Cestujete ráda? Pokud ano, kam byste chtěla odjet na dovolenou?

Cestuji moc ráda, nejraději po naší vlasti. I letošní dovolenou budeme určitě trávit v tuzemsku. Konkrétní místo ještě vybrané nemáme, ale už teď se hrozně těším.

10. Máte i nějaký nepříjemný zážitek z dovolené?

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, z dovolené mám jen zážitky příjemné. A jsem za to moc ráda.

11. V které zemi se vám nejvíce líbilo?

Ze zemí, které jsem navštívila se mi nejvíce líbilo na Islandu – zemi ledu a ohně. Tato ostrovní země s nádhernou přírodou plnou ledovců, gejzírů, geotermálních pramenů, sopek i sněhu mi opravdu učarovala. I tak ovšem nejvíce miluji české hory, řeky a nížiny.

12. Jaká je vaše oblíbená barva? Co vám chybí ve vašem šatníku?

Má oblíbená barva je fialová. V šatníku je ale nejčastější barvou kombinace bílé a černé. A bojím se, že vzhledem k současné neaktivní době budu muset šatník vyměnit celý, o minimálně jedno číslo větší.