Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy > Předvánoční čas

Předvánoční časLampionový průvod

Byl svatý Martin.

Když jsme šli do školy, napadlo nás, že bychom si mohli udělat lampionový průvod. Přemluvili jsme paní učitelku. Měli jsme stezku odvahy, občerstvení v Záložně a dokonce jsme byli v limuzíně. Nejvíc se mi líbilo, že jsme měli barevné lampiony.

Anežka Krylová, 3. ročník

Děti ze  třetí třídy přemluvily paní učitelku, aby měly lampionový průvod . Po setmění jsme se setkali před  školou. Šli jsme k Terce, kde měli před domem parádního  soba ze dřeva. Jak jsme šli kolem rybníka, uviděli jsme v lese světlo. Utíkali jsme za ním, byla  to Feli. Chtěla  nás  asi  trochu  postrašit.

Potom jsme šli do restaurace, kde stála limuzína, do které jsme se mohli podívat. U Julie jsme viděli myšáka Michala a kočičku Mašinku. Sice nás bolely nohy, ale byli jsme spokojeni.

Norbert Holtslag, 3. ročník

Nejdřív jsme ve škole přemluvili paní učitelku. Maminky byly tak hodné, že nám nachystaly lampiony a mohli jsme jít celá třída. Prošli jsme vesnicí a  také kolem koní stezkou odvahy ve tmě. Byla velká tma, ale měli jsme lampiony co svítily, takže jsme se nemuseli bát. Občerstvili jsme se v restauraci, dali jsme si malinovku a hranolky. Venku jsme si mohli sednout do limuzíny. Děti s paní učitelkou se ke mně šli podívat na kočičku na vodítku a myšáka. Všichni si je pochovali, paní učitelka se myšáka bála. Nakonec jsme doprovodili všechny děti domů. Bylo to nejlepší na světě.

Julie Dokoupilová, 3. ročník

Lampionvý průvod_1.jpg Lampionvý průvod_2.jpg Lampionvý průvod_3.jpg

Mikuláš

V pondělí přišel do naší školy Mikuláš s andělem a čertem. Anděl  o nás všechno věděl z  mikulášské knihy. Čert mě chtěl sebrat, ale moje kamarádka ho objala a zachránila mě. Všichni jsme se trochu báli.

Magdaléna Müllerová, 3. ročník

Mikuláš, anděl a čert chodili dne 6.12. po škole a po školce. Mikuláš všem rozdával nadílku. Čert si ke mně sedl, když jsme recitovali společně básničku a řekl mi, ať ji říkám více nahlas. Až básnička skončila, tak na mě čert bafl a já vykřikl.

Ondřej Hejtman, 5. ročník

  1. prosince k nám do školy přišel Mikuláš, čert a anděl, který byl moc hodný a milý. Nejprve šel do první třídy a nakonec k nám do páté. Čtyři děti z nás řekli básničku a poté jsme řekli společnou básničku. Nakonec jsme dostali sáček s Oreo Milka sadou. A odešli s dobrou náladou.

Markéta Krainová, 5. ročník

Mikuláš_1 třída.jpeg Mikuláš_2 třída.jpeg Mikuláš_3 třída.jpeg Mikuláš_4 třída.jpeg Mikuláš_5 třída.jpeg

Pískování

Paní učitelka nám dnes připravila překvapení. To překvapení bylo pískování a my jsme se radovali. Mohli jsme si vybrat vánoční šablony, které jsme odkrývali a zasypávali barevným pískem. Já jsem si vybrala vločky. Vzniklo krásné vánoční přání . Bylo to moc hezké.

Kateřina Janíčková, 3. ročník

Dnes jsme pískovali. Paní Denisa dovezla barevné písky a vysvětlila nám postup. Vybrali jsme si šablony a zasypávali je barevným pískem. Udělal jsem vločky a barevné pozadí. Přání se mi líbí, dám ho mamince.

Vlastimil Krč, 3. ročník

Pískování_1.jpeg Pískování_2.jpeg